Kłopoty z gazem w przemyśle
Kłopoty z gazem dotykają nie tylko odbiorców indywidualnych, ale także przemysł. Nawet bardziej, gdyż jeżeli rząd stara się stworzyć jakiegoś typu rozwiązania osłonowe dla konsumentów, to odbiorcy przemysłowi borykają się nie tylko z horrendalnie wysokim wzrostem cen. Obawiają się także o możliwe wstrzymania dostaw, ponieważ przemysł będzie pierwszą ofiarą ewentualnych braków tego paliwa, aby chronić inne sektory gospodarki.
Gaz jest niezbędny nie tylko w procesach produkcyjnych. Używa się go także, podczas pakowania produktów w opakowania zbiorcze z folii termokurczliwej, a może przede wszystkim przy zabezpieczaniu pełnych palet, gdzie foliuje się je kapturami z takiej folii. Przykłady? Produkcja opakowań szklanych i metalowych, produkcja przetworów owocowo-warzywnych i mięsnych, przemysł spożywczy, przemysł papierniczy, przemysł chemiczny, przemysł meblarski, materiały budowlane, materiały izolacyjne. Nawet producenci AGD pakują duże urządzenia w folię termokurczliwą.
Taki sposób zabezpieczania produktów jest kosztowny nie tylko ze względu na duże zużycie folii termokurczliwej, ale także w dobie niespotykanego wzrostu cen gazu, na koszt jego zużycia niezbędnego do obkurczenia tej folii. Poza tym, jeżeli zostanie wstrzymana dostawa gazu dla przemysłu, producent może znaleźć się w bardzo kłopotliwej sytuacji, gdy ma gotowy produkt, ale nie może go zapakować, czy też zabezpieczyć do wysyłki.
Najlepsze rozwiązanie
Rozwiązaniem, które może wyeliminować ten problem albo przynajmniej ograniczyć ich negatywne skutki jest zastosowanie do tych celów foliowania produktów lub pełnych palet przy użyciu kaptura z folii stretch. Zastosowanie tej metody, pozwala na całkowite wyeliminowanie używania gazu w procesie foliowania palet i produktów. Ogranicza się także zużycie folii, co obniża koszty takiej operacji, a przy okazji zmniejsza wysokość opłat produktowych, które producenci muszą ponosić za wprowadzenie plastiku do obrotu.
Technologia kaptur stretch
Kapturem stretch można foliować nie tylko ładunki na paletach czy też duże urządzenia ADG, gdzie nakłada się go pionowo, ale istnieją również rozwiązania poziomego nakładania kaptura na długie elementy takie jak izolowane panele ścienne, płyty izolacyjne, styropian, różnorodne profile plastikowe czy też metalowe, rury, elementy drewniane. Można w ten sposób zabezpieczyć także stolarkę drzwiową i okienną, a także duże meble.
Zastosowanie tej technologii zapewnia bardzo dobrą stabilizację produktu na palecie i pełną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak: wilgoć czy też kurz. Jeżeli jesteś zainteresowany takimi rozwiązaniami, to MAS Trading posiada w swojej ofercie najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie foliowania folią stretch pełnych palet oraz poziomego nakładania kaptura stretch. W zakresie foliowania pełnych palet, naszym partnerem jest duńska firma Lachnemeir, która jako pierwsza na świecie opracowała tą technologię, natomiast nakładanie horyzontalne kaptura stretch to unikalne rozwiązanie także duńskiej firmy Tentoma.
Skontaktuj się z nami biuro@mastrading.pl, a chętne zaproponujemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.